Samolepky a etikety

Samolepky se často používají v rámci marketingu, ať už na označení vašich produktů, nebo jako součást balení. Nálepky lze použít jako etiketu na papír (například na obálky, certifikáty, listy). Nalepovat je však lze na jakýkoliv produkt, který potřebujete označit. Tisk samolepek nabízí cenově zajímavé řešení zejména při menším počtu kusů. Asi nejčastěji najdou samolepky uplatnění v reklamě. Samolepka je pro zákazníka přitažlivá, a obvykle si ji váš zákazník někam nalepí už jen kvůli tomu, že se přilepit dá. Je prakticky jedno čím se zabýváte, obrázek, logo, kontakt na vás, vtipná ilustrace, určitě existuje něco, co můžete svým zákazníkům zanechat. Velkou výhodou nálepek je, že jsou levné a můžete si dovolit je jen tak rozdávat. Naopak zákazník má pocit, že dostal něco zdarma, a všichni máme rádi věci zdarma.

Prodáváte produkty? Proč nepřibalit ke každému z nich dvě, tři samolepky? Nabízíte služby? Jste penzion, hotel, restaurace? Samolepka pěkné přírody, nebo zajímavé historické části města kde se váš podnik nachází, představuje výborný suvenýr pro vaše návštěvníky. A pokud podnikáte s automobily, motocykly, jízdními koly, sportovním nářadím, elektronikou – samolepky jsou pro takové produkty zcela ideální.

PVC samolepky

PVC samolepky se vyrábějí digitálně nebo sítotiskem – následně se ořezávají na požadovaný rozměr. Díky moderní technologii, lze vyřezat jakýkoliv i nepravidelný tvar dle individuálního požadavku zákazníka. Pokud je vytištěna samolepka určená do náročnějších podmínek, povrch fólie lze zalaminovat. V případě že požadujete samolepku lepit z vnitřní strany, vytiskne se nebo vyřízne zrcadlově, a pak ji výrobce dodá na přenosné fólii. Možné materiály:

Bílá lesklá nebo matná fólie
Transparentní fólie
Barevné nebo reflexní fólie
Metalické (stříbrná, zlatá, holografická fólie)
Vision děrovaná fólie (určená např. na okna aut, výklady)

Řezané samolepky

Tento typ samolepek se využívá všude, kde je možné výslednou grafiku vyskládat z jednoduchých jednobarevných objektů. Po vyříznutí a odstranění zbytkového materiálu zůstávají pouze požadované tvary bez nežádoucích okrajů a podkladu. Výhody: vysoká mechanická odolnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům, výkyvům teplot a UV záření.
Používá se například na:

drobné plnobarevné samolepky určené pro reklamní účely
firemní loga
etikety na láhve

Velkoformátové samolepky

Třeba je vaše krabice opravdu velká! I tak to nebude problém. Řezané samolepky do šíře 130cm a digitálně potištěné plnobarevné do 150cm. Výhody: možnost realizace jakkoli složité grafiky a špičková kvalita digitálního tisku až do 1440dpi. Vhodné například pro:

bezpečnostní nálepky
plnobarevné nálepky na polep výkladů a dveří obchodních prostor
plnobarevné samolepky na polep aut, autobusů a jiných dopravních prostředků
plnobarevné samolepky pro polepy reklamních tabulí, orientačních a navigačních tabulí a poutačů

Samolepky vás budou bavit!